• Bitwa o Miedzianą Rudę – crossfitowe zmagania w Lubinie

   60 osób wzięło udział w zawodach „Bitwa o Miedzianą rudę” organizowaną przez CrossFit Lubin. W sumie o podium walczyło 16 trzyosobowych drużyn z Lubina, Legnicy i Głogowa.

  3 treningi, zmagania gimnastyczne padnij – powstań – podskocz, przysiady ze sztangą, wyrzuty piłki na określoną wysokość, martwe ciągi to szereg ćwiczeń z jakimi musieli poradzić sobie zawodnicy. W rundzie finałowej spotkało się sześć zespołów.

  – Wziąłem udział w zawodach po pierwsze, żeby sprawdzić samego siebie. Pięć miesięcy temu, gdy zaczynałem swoją przygodę z Crossfitem nigdy nie pomyślałbym, że przyjdzie taki czas kiedy wezmę udział w zawodach. Jednak regularne treningi i sporo wylanego potu sprawiły, że takie wyzwanie stało się zupełnie realne. Po drugie, takie zawody mimo, że amatorskie o lokalnym zasięgu, pozwalają poczuć prawdziwą adrenalinę i wyzwalają ducha rywalizacji. Ta mieszanka połączona ze wsparciem grupy powoduje, że przekraczamy własne granice i ustalamy je na nowo. Nie ma lepszego treningu niż start w zawodach – mówił Wojciech Drabczyk z Lubina.

  Na zawodników czekał szereg zadań do wykonania. – Przede wszystkim były dobrze przemyślane. Nie trzeba było być zawodowcem, aby wziąć w nich udział, jednak kombinacja i ilość powtórzeń ćwiczeń sprawnościowych, wydolnościowych i siłowych była dla mnie nie lada wyzwaniem. Ale tym większa satysfakcja po ich ukończeniu i jeszcze większa motywacja do dalszych treningów. Zawody były profesjonalnie zorganizowane i towarzyszyły im wielkie emocje oraz świetna atmosfera. Zresztą ta wyjątkowa, przyjazna atmosfera jest nieodłączną częścią każdego treningu. To moim zdaniem wyróżnia Crossfit spośród innych aktywności – wyjaśniał magię tego sportu lubinianin.

  – Zdecydowanie zachęcam do zajęcia się crossfitem. Jednak tego typu zawody nie są dla kogoś, kto nie miał wcześniej styczności z tym sportem styczności. Dlatego bardziej zachęcałbym do regularnego uczęszczania na treningi Crossfit, gdzie pracujemy nad swoją sprawnością pod czujnym okiem trenera, który pilnuje, aby odbywało się to w sposób technicznie poprawny i bezpieczny. Ostrzegam jednak – Crossfit uzależnia – dodaje na koniec Wojciech Drabczyk.

  Źródło: http://e-legnickie.pl/sport-z-regionu/sport-lubin/4382-bitwa-o-miedziana-rude-crossfitowe-zmagania-w-lubinie